Pohľad na svet očami drona

Profesionálne letecké zábery

Vidieť svet z pohľadu vtáčej perspektívy je v skutku očarujúce. Na to, aby ste svet takto videli aj vy, nemusíte nikam lietať. Letecké zábery a fotografie pre vás zabezpečíme my.
Či ide o architektonické projekty, pamiatky, industriálne budovy, výstavbu, filmové zábery alebo čokoľvek iné, letecké zábery vo vysokej kvalite od nás sú garanciou.
Masívna kamera dronu DJI X7 s čipom APS-C

Skúsenosti

S dronom lieta profesionálny pilot, ktorý má nalietané množstvo hodín a nadobudnuté zručnosti. Portfólio našej práce je naozaj široké aj vďaka tomu, že svoju prácu robíme radi a ešte radšej odovzdávame kvalitné letecké zábery do rúk našich klientov. Hovoria za nás skúsenosti a referencie spokojnej klientely.
Portfólio prác

Prečo s nami spolupracovať?

Profesionalita

Dodávame kvalitne spracované fotografie a videá tak, aby klient dostal maximum a ešte niečo navyše

Zodpovedné lietanie

S modelmi dronov lietame už od roku 2012 a bez nehody, našou prioritou je bezpečnosť

Poistenie

Sme poistení v prípade spôsobenia škody dronom do výšky 3 000 000 Eur

Skúsenosti

Precízne a bezpečné pilotovanie, nalietaných desiatky hodín na dronoch

Postup realizácie leteckých záberov

1. KONTAKT

Kontaktujte nás pre výber služby, radi vám poradíme, prípadne vytvoríme cenovú ponuku na mieru. Napíšte nám vaše požiadavky, lokalitu a dátum dodania.

2. PREDLETOVÁ PRÍPRAVA

Kontrola mapy vzdušného priestoru, či sa daná lokalita nenachádza v tesnej blízkosti letiska. Vyberieme pekné slnečné počasie, ideálne odporúčame hodinu tesne pred západom slnka. Na mieste, kde budeme lietať, spravíme ešte vizuálnu obhliadku vzdušného priestoru kvôli možných prekážkam (stĺpy elektrického napätia, rôzne káble…).

3. LIETANIE

Vykonáme letecké snímkovanie na danom mieste. Počas lietania uvidíte priamy obraz z dronu na tablete.

4. POSTPRODUKCIA

Vytvorené letecké video vám podľa dohody vieme zostrihať do finálneho  profesionálneho klipu s hudbou, prípadne vieme natočiť aj klasické zábery zo zeme s kamerou a stabilizačnou technikou pre doplnenie detailov. Samozrejmosťou je aj farebná úprava a korekcia fotografií na vyžiadanie.

Kvalita záberov

Letecké zábery sú vytvárané za pomoci dronov (quadrokoptér) od renomovaného výrobcu dronov DJI. Naše drony vám zaručia kvalitný a predovšetkým stabilný obraz, umožňujú natáčať video v kvalite 5,4K (5472×3078px). Lietame ako v exteriéri, tak i v interiéri aj vďaka ultrazvukovým senzorom. Na jednu batériu náš dron zvládne približne 25 minút letu (záleží hlavne podľa rýchlosti a smere vetra)...
Fotografie z takejto výšky sú praktickým spestrením. Či ide o zábery významných udalostí, prezentácie miest či obcí, stavby alebo aj hotely a množstvo iných verejných alebo súkromných podujatí. Objektív kamery dronu má vysokú svetelnosť, čo zaručuje krásne ostré a svetelne vyvážené zábery. Fotografie sú vo výstupnom formáte DNG (RAW), ktorého parametre pri postprodukcii sú zárukou vysokej kvality.

Video až v 5,4K
rozlíšení

surový formát raw

Fotografovanie do formátu DNG,
rozlíšenie 20 Mpx

senzory pre lietanie v interiéri

Senzory pre lietanie
v interiéri

živý náhlad

Živý HD náhľad a ovládanie
kamery počas letu

batéria

25 minút vo vzduchu
na jednu batériu
(celkom 75 min. bez nabitia)

3 osí gimbal

Stabilizácia kamery
3-osím gimbalom

Legislatíva

Letecké zábery zo vzduchu pre komerčné využitie nesmie zriaďovať hocikto, hocikde a hocikedy. Každé takého zhotovovanie leteckých záberov si vyžaduje splnenie potrebných legislatívnych noriem. Napríklad na základe legislatívy má UAV/dron umožnené lietať len do výšky 120 m nad terénom (v neriadenom vzdušnom priestore) a do vzdialenosti max. 1 km od pilota alebo len pokiaľ má pilot vizuálny kontakt s dronom. Naša spoločnosť spĺňa všetky potrebné povolenia na vykonávanie leteckých prác. Z hľadiska legislatívy zabezpečujeme samozrejme všetko my.

Čo potrebuje "dronista"/pilot UAV pre riadne vykonanie leteckého snímkovania?

Získanie povolenia na vykonávanie “leteckých prác”:

– zaškolenie pilota ktorý bude UAV ovládať
– poistenie pre spôsobenie škody dronom do výšky 3 000 000 Eur
– zaregistrovanie drona na Dopravnom úrade
– vypracovanie a schválenie prevádzkovej príručky
– teoretické skúšky UAV z nasledujúcich predmetov: letecké právo a postupy riadenia letovej prevádzky, všeobecné vedomosti o lietadle, letové výkony lietadla a plánovanie letov, meteorológia, prevádzkové postupy, základy letu a komunikácia
– praktické skúšky, lietanie s dronom a orientácia na mape vo zdušnom priestore SR
– zaplatenie správneho poplatku

Celý proces trvá približne 6 mesiacov.