Pohľad na svet očami drona

Profesionálne letecké zábery

Vidieť svet z pohľadu vtáčej perspektívy je v skutku očarujúce. Na to, aby ste svet takto videli aj vy, nemusíte nikam lietať. Letecké zábery a fotografie pre vás zabezpečíme my. Či ide o architektonické projekty, verejné eventy, športové akcie, filmové zábery alebo čokoľvek iné, letecké zábery vo vysokej kvalite od nás sú garanciou.

Skúsenosti a referencie

S dronom lieta profesionálny pilot, ktorý má nalietané množstvo hodín a nadobudnuté zručnosti. Portfólio našej práce je naozaj široké aj vďaka tomu, že svoju prácu robíme radi a ešte radšej odovzdávame kvalitné letecké zábery do rúk našich klientov. Hovoria za nás skúsenosti a referencie spokojnej klientely.
Portfólio prác

Kvalita záberov

Letecké zábery sú vytvárané za pomoci drona (quadrokoptéry) od renomovaného výrobcu dronov DJI. Náš dron Vám zaručí kvalitný a predovšetkým stabilný obraz. Náš dron nám umožňuje natáčať video vo FULL HD 1920x1080p alebo dokonca v kvalite 4K 4096x2160p. Lietame ako v exteriéri, tak i v interiéri aj vďaka ultrazvukovým senzorom. Na jednu batériu náš dron zvládne 20 minút letu.
Fotografie z takejto výšky sú praktickým spestrením. Či ide o zábery významných udalostí, prezentácie miest či obcí, stavby alebo aj hotely a množstvo iných verejných alebo súkromných podujatí. Objektív kamery dronu má vysokú svetelnosť, čo zaručuje krásne ostré a svetelne vyvážené zábery. Fotografie sú vo výstupnom formáte DNG (RAW), ktorého parametre pri postprodukcii sú zárukou vysokej kvality.
4 k video

Video až v 4K
rozlíšení

surový formát raw

Fotografovanie do formátu DNG,
rozlíšenie 12 Mpx

senzory pre lietanie v interiéri

Senzory pre lietanie
v interiéri

živý náhlad

Živý HD náhľad a ovládanie
kamery počas letu

batéria

20 minút vo vzduchu
na jednu batériu
(celkom 80 min. bez nabitia)

3 osí gimbal

Stabilizácia kamery
3-osím gimbalom

Postup realizácie leteckých záberov

1. KONTAKT

Kontaktujte nás pre výber služby, radi Vám poradíme, prípadne vytvoríme cenovú ponuku na mieru. Napíšte nám Vaše požiadavky, lokalitu a dátum dodania.

2. POVOLENIE NA LET

Vytvoríme letový plán a dokumenty zašleme na Ministerstvo obrany pre schválenie spolu s povolením od správcu/majiteľa parcely, ktorú budeme snímať (schválenie z Ministerstva trvá do 14 dní).

3. PREDLETOVÁ PRÍPRAVA

Vyberieme pekné slnečné počasie a na mieste, kde budeme lietať, spravíme vizuálnu obhliadku vzdušného priestoru.

4. LIETANIE

Vykonáme letecké snímkovanie na danom mieste. Počas lietania uvidíte priamy obraz z dronu na tablete.

5. SCHVÁLENIE ZÁBEROV

Nasnímané zábery musíme zaslať na odtajnenie Topografickému úradu (schválenie trvá do 30 dní), po ich navrátení zábery posielame ďalej na archiváciu Ministerstvu obrany, po ich odovzdaní je možné zábery legálne používať.

6. POSTPRODUKCIA

Vytvorené letecké video Vám podľa dohody vieme zostrihať do finálneho  profesionálneho klipu s hudbou, prípadne vieme natočiť aj klasické zábery zo zeme s kamerou a stabilizačnou technikou pre doplnenie detailov. Samozrejmosťou je aj farebná úprava a korekcia fotografií na vyžiadanie.

Postprodukcia snímkov

Dôležitým prvkom našej práce ja takisto postprodukcia. Letecké zábery alebo fotografie upravujeme do finálnej podoby. Vykonávame úpravy obrazu ako colorgrading, strih videa či 2D animácie, ktorými zabezpečíme čo najvyššiu kvalitu výstupného materiálu v podobe fotografií alebo videa. Letecké zábery majú vo finále najvyššiu možnú kvalitu.

Vľavo je originál vyhotovená fotografia bez úprav a vpravo upravená fotografia s doretušovanými oblakmi.

Legislatíva

Letecké zábery zo vzduchu nesmie zriaďovať hocikto, hocikde a hocikedy. Každé zhotovovanie leteckých záberov si vyžaduje povolenie Ministerstva obrany a splnenie potrebných legislatívnych noriem v rámci zákona. Napríklad na základe legislatívy má UAV/dron umožnené lietať do výšky 120 m nad terénom a do vzdialenosti 1 km od pilota. Naša spoločnosť spĺňa všetky potrebné povolenia na vykonávanie leteckých prác. Z hľadiska legislatívy zabezpečujeme samozrejme všetko my.

Čo potrebuje "dronista"/pilot UAV pre riadne vykonanie leteckého snímkovania?

Získanie povolenia na vykonávanie “leteckých prác”:

– zaškolenie pilota ktorý bude UAV ovládať
– poistenie pre spôsobenie škody dronom do výšky 950 000 Eur
– zaregistrovanie drona na Dopravnom úrade
– vypracovanie a schválenie prevádzkovej príručky
– teoretické skúšky UAV z nasledujúcich predmetov: letecké právo a postupy riadenia letovej prevádzky, všeobecné vedomosti o lietadle, letové výkony lietadla a plánovanie letov, meteorológia, prevádzkové postupy, základy letu a komunikácia
– praktické skúšky, lietanie s dronom a orientácia na mape vo zdušnom priestore SR
– zaplatenie správneho poplatku

Celý proces trvá približne 6 mesiacov.