fotoaparát ikona

Letecké fotografie

Letecká fotografia je fotografovanie zo vzduchu s fotoaparátom držaným v rukách z paluby lietadla, balóna, vrtuľníka alebo dronom, fotoaparátom namontovaným na drone. Na začiatku sa letecké snímkovanie využívalo predovšetkým na vojenské účely. Využitie leteckých záberov sa časom rozšírilo na oveľa širší okruh využitia. Letecké snímky sa využívali v kartografii, územnom plánovaní, archeológii, filmovej produkcii, štúdiách v oblasti životného prostredia, k inšpekcii ťažko dostupných miest, komerčnej reklame, preprave a iných oblastiach.
Súčasné využitie fotografovania dronom umožňuje rôzne oblasti využitia. Je možné sem začleniť predovšetkým reklamnú fotografiu. Prakticky neobmedzené možnosti poskytujú marketérom využiť letecké fotografie na rôzne marketingové aktivity, ktoré sa tak stanú kreatívnejšie a reklama úspešnejšia.
Máme pre vás pripravené pestré portfólio využitia leteckých záberov. Priestorové letecké fotografie nájdu uplatnenie napríklad v stavebníctve, kde môžete ponúknuť atraktívne zábery resp. kreatívne promovať stavebný proces a zachytiť časozberné video postupnej zmeny stavby.

Využitie leteckých snímkov

Portfólio využitia leteckého fotografovania je skutočné široké. Máte hotel, penzión, prevádzkujete outdoorové aktivity a chcete získať dychberúce zábery? Konkurencia je tvrdá v akomkoľvek odvetví, ale profesionálne spracované letecké zábery z vás urobia hviezdu. Klienti sa rozhodnú práve pre vás, a to bude rozhodujúce pre váš úspech. Rovnako tak sa dajú výborne použiť pre realitné agentúry pri prezentácii predávaných pozemkov a nehnuteľností. fabrico s.r.o. vám ponúka profesionálny prístup. Detailné navrhnutie a vyhotovenie leteckých snímok aj vám pomôžu k úspešnému prezentovaniu portfólia služieb.

Postprodukcia snímkov

Dôležitým prvkom našej práce ja takisto postprodukcia. Letecké zábery alebo fotografie upravujeme do finálnej podoby. Vykonávame úpravy obrazu ako colorgrading, strih videa či 2D animácie, ktorými zabezpečíme čo najvyššiu kvalitu výstupného materiálu v podobe fotografií alebo videa. Letecké zábery majú vo finále najvyššiu možnú kvalitu.

Vľavo je originál vyhotovená fotografia bez úprav a vpravo upravená fotografia s doretušovanými oblakmi.

Špecifikácia výstupu fotografií

Formát fotofrafie: JPG alebo DNG (raw)
Rozlíšenie fotografie: 3992 x 2992 px (12 Mpx)

Slovensko z výšky

Letecké zábery z rôznych zaujimavých miest na Slovensku vyhotovené dronom.
V galérii môžete vidieť pamiatky v Banskej Štiavnici, Smolenický zámok, Červený kameň, hrad Devín...